אי כניסה בגלל הליכה יחפה

a12121

New member
אי כניסה בגלל הליכה יחפה

שלום לכולם,

אני מקווה שמישהו יוכל לכוון אותי לגורמים הרלוונטים:

אני הולך יחף, וקרה לי מקרה בו לא הכניסו אותי לקניון בגלל עובדה זו - (רשמו איסור על כך בכניסה, והשומר + הבוס שלו אסרו עלי)

אני לא רוצה להיכנס פה לפן האישי שזה מאוד פוגע ומשפיל שלא מכניסים אותך למקום מסויים בגלל משהו שכזה. הסיבה שלי להיותי יחף היא מטעמי בריאות, אך לא הסיבה היא זו שצריכה להחליט אם מותר או אסור במקרה הספציפי הזה - לפי מיטב ידיעתי לא קיים במדינה חוק האוסר על הליכה יחפה (אני יודע בוודאות עם הוכחות שאין שום בעיה עם זה בכל מדינות אר"הב),

אז לשאלתי -

כיצד אני יכול להשיג דף / אישור ללכת יחף בכל מקום?
או מה אני יכול לעשות בנידון כשאוסרים עלי להיכנס?
האם מותר לקניון לרשום כזה דבר?

אני מתאר לעצמי שקניונים, ובכללי חנויות שנותנות שירות לציבור צריכות לפעול לפי החוק ולא יכולות להמציא לעצמן חוקים למי ואיך מותר להיכנס.

אתן דוגמא - חנות / קניון לא יכול להחליט שהוא לא מכניס קבוצת מגזר מסויים, או שמא רק אנשים שהולכים עם נעליים שחורות מורשים להיכנס, או איסור כניסה לאנשים עם סנדלים.

תודה על העזרה

אפשר

יש אמנם חוק שאוסר על אפליה אבל זה מטעמי גזע, לאום, דת, מגדר וכולי. אין חוק שאוסר על אפליה של אנשים יחפים.

מקום פרטי יכול להחליט על קוד לבוש מסוים שייכפה על הנכנסים בשעריו. בתי מלון, לדוגמא, אוסרים על אנשים להכנס ללובי עם בגד ים. אם קניון מחליט שהוא לא מכניס אנשים יחפים או עם בגדי ים זו זכותו.

dani666

New member
מעבר לקוד לבוש - זה הגנה על הקניון אם היחף ..

.. יפצע עקב משהו חד על הרצפה או יסבול מפגיעה אחרת שנועל נעל לא היה נפגע.

(ובתי יכולה להעיד איך אפשר להחתך וכמה עמוק מריקוד יחף על רחבת ריקודים *יעודית*).

הבולאי

New member
לך לרופא והוצא ממנו אישור להליכה יחף.

אבל אז ,אני כשומר,לא הייתי נותן לך להכנס אולי לפי התירוץ של הפצת מחלות.
יש סנדל אצבע יש קרוקס יש נעלי בד.

למעלה