חיזוק קיר לתליית ארונות מטבח

חיזוק קיר לתליית ארונות מטבח

שלום
אולי תוכלו לעזור לי.
רכשנו דירה בבניין בן 32 שנה והיום הגיעו להתקין לנו מטבח חדש.
במטבח שהזמנו - שתי קלפות ענקיות שאמורות להיתלות על הקיר. המתקין קדח כמה וכמה חורים ואמר שמדובר ב"קיר חול", שאינו יכול להחזיק את הקלפות.
הוא הציע לחפור 5 חורים בקיר ולמלא אותם בבטון מזוין, רק לאחר מכן יהיה ניתן להתקין את הארונות מבלי לחשוש שייפלו.
האם שמעתם פעם על מקרה כזה? האם זה באמת פתרון?
בנוסף - לפני שרכשנו את הדירה הזמנו חברת בדק בית והם לא ציינו את העובדה שמדובר בקיר חלש, האם אפשר לתבוע אותם על זה?
אשמח אם תעזרו לי, אני ממש מתוסכלת מהנושא :(
תודה

גלמיש1

New member
לגבי תביעה יש לבדוק עם משפטן

אני מניחה שהחברה הבודקת לא קדחה חורים בכל קיר וקיר בדירה.
לגבי הקיר החלש, האם המצב זהה בקירות האחרים? או שמדובר בקיר אחד בלבד....
בכל מקרה - לא בברור לי איך אפשר "למלא חורים בבטון מזויין" ? בטון מזויין פרושו שיש בו זיון של מוטות ברזל שאמורים לעמוד בעומס של הכפיפה. במקרה של מילוי חור אין לברזל שום תפקיד ומשמעות. אם הארונות כבדים סביר להניח שמה שיקרה זה שמילוי הבטון יישלף מהקיר יחד עם הארונות.
מה אפשר לעשות אולי - לייצר חגורת בטון עם זיון לארוך כל הקיר הזה, שתתחבר לעמודי בטון או אלמנטים חזקים אחרים בצדדים. או לחילופין - להשתיל פרופיל פלדה (ריילס) בקיר עם עמודי פלדה בצדדים...
בכל מקרה - אתה חייב לקבל הנחיות של קונסטרוקטור לענין. ארונות תלויים זה אלמנט כבד מאד ומסכן חיים במקרה של נפילה.

תודה על התגובה ועוד פרטים!

כשהסתכלנו בדו"ח המהנדס ראינו שהוא רשם ששיטת הבניה היא טרומית, הלכנו מיד להסתכל בתשריט ושם רשום שהקיר הספציפי הזה עשוי מ"בטון או בטון מזוין".
האם יכול להיות שהמתקין טעה בהערכתו? איך יכול להיות שטען שזה "קיר חול" שמתפורר אם מדובר בקיר בטון... אנחנו ממש לא מבינים בעניין, נשמח לכל תובנה.
תודה

גלמיש1

New member
באמת נשמע מוזר מאד.

יתכן שהקיר ה"מתפורר" הינו קיר איטונג? האם מדובר בקיר חיצוני?
קיר בטון , ובודאי קיר טרומי, קשה מאד לקדיחה. זה מצריך מקדח מיוחד. אי אפשר להתבלבל בין קיר מתפורר מכל סוג לקיר בטון.
לא ענית לשלאה - המצב הזה קיים בכל הקירות? או לפחות בכל קירות החוץ?
&nbsp
&nbsp

מצרפת תמונה מהתשריט

הקיר המדובר מסומן בעיגול - הוא בצבע כחול, מה שרשום במקרא כ"בטון או בטון מזוין" והוא גובל עם המטבח של השכנים
עברנו לדירה לפני חודש ולכן אני לא יודעת לגבי הקירות האחרים, זה הקיר היחיד שכרגע בעייתי

בינא

Member
על-פי התשריט הקיר מבטון מזוין והמבנה טרומי

לא נראה סביר שהקיר "מחול" כפי שהסביר המתקין, אך מצד שני מדוע שלא ירצה לסיים את ההתקנה?
אינכם חייבים להזמין אף אחד אחר חוץ ממתקין אחר של החברה שתועיל בטובה לקחת אחריות על מתקין שאינו מבין על מה הוא מדבר (על-פי תוכנית זו בלבד).
אפשרות אחרת היא פשוט לקחת מקדחה ולבדוק בעצמכם...
המקדחה חייבת להיות "רוטטת" עם מקדח "וידיה" המיועד לקידוחים בבטון.
לכל חשמלאי יש מקדחה כזאת, כך שאם אתם מכירים חשמלאי או הזמנתם כזה, בקשו ממנו לבדוק את העניין ע"י ביצוע מספר קידוחים במקום בו היה מיועד להיות מחובר החיזוק לקלפות.

שוב תודה ותמונה של הקיר המדובר

כמו שאתם רואים, המתקין ניסה לקדוח מספר פעמים, לטענתו ללא הצלחה...
סיפור מוזר, אנסה להתקשר לחברה מחר

גלמיש1

New member
אין לדעת מהתמונה. אבל יש שכנים מהצד השני של הקיר

למה שלא תיכנסו ותשאלו אותתם מה הם עשו?
בכל מקרה, או שהמתקין שיקר וחיפש תירוצים, או שמשהו פה מאד תמוה.

למה אתם חושבים שאתם יותר חכמים או ידענים

מהמתקין , המתקין צודק רק טעה במינוח , זה לא בטון מזויין
זו תערובת של חול ומלט חצי חצי .
שוברים הקיר במקומות שצריך וממלאים בתערובת . לאחר הייבוש
אפשר לקדוח ולשים עוגנים .
יצא לי לבצע דבר דומה בקיר מבלוק 5 ס"מ שגם הוא לא יכל להחזיק
דיבל , היות וזו טלויזיה תלויה על הקיר, אז חשבתי על הפתרון הזה בעצמי .
באם הקיר של המטבח פנימי אפשר גם בלי לצקת בקיר, לבצע בורג שיעבור לצד השני של הקיר

בינא

Member
למה אתה כותב סתם דברים?

אתה יכול לתת חיזוק חזק יותר מהבסיס שאמור להחזיק אותו?
מדובר כאן על עומסים דינמיים של כלפות גדולות!
לדעתי המתקין חיפף כי מסיבות שלו לא רצה להתקין ולא בגלל הקיר המשותף לדירות.

למעלה