נראה כי.....

נראה כי.....

הי חברים
נראה כי הפורום הזה הולך ודועך אט אט וכבר כמעט אין שאלות ובקושי יש עונים (עוד גרעין ישן מצומק.....) וזה לא הקיץ ולא החופשה זה כבר כמה חודשים ככה.....
אולי יש צורך להחליף פורמט או רעיון אחר.......
או שאולי טוב ככה - בשקט ורוגע.......

דעתכם?

ladybug4NLP

Active member
רב הפורומים של תפוז דועכים כי הפעילות עוברת לפייסבוק

המנהלים נוטשים (כמדומני שהם צריכים לשלם על הזכות) והנהלת תפוז לא ממש חיבבה את עצמה על המשתמשים והמנהלים כאחד.

אני נטשתי את ניהול הפורום בזמנו (דמיון מודרך ו-NLP ) וטוב שכך

טאוֹ

New member
את כולם לקח הפייסבוק

וזה לא רק כמה חודשים ככה, זה כבר כמה שנים ככה.

הפורום הזה היה במשך הרבה שנים מקום מפגש וירטואלי שוקק חיים, עם עשרות רבות של הודעות מדי שבוע, חברויות אישיות וקשרים שלעתים הפכו לחברויות אישיות וקשרים גם בעולם הלא וירטואלי, מפגשי פורומים, דיונים מקצועיים והרבה שיתופים, חילופי דעות, למידה וגם סתם כיף.

היקף החדירה ההולך וגדל של פייסבוק בעשור האחרון לחיים שלנו, הביא לכרסום עקבי בכוח המשיכה של הפורום הזה - שלפי התיאור בפסקה הקודמת, ניתן להבין שהיה בפועל רשת חברתית בעצמו - ושל פורומים וקבוצות דיון רבות אחרות, הן ב"תפוז" והן באתרים אחרים, כמו "באופן טבעי". גם פה וגם שם אנשים כותבים וקוראים, אבל הרבה מאלה שנטשו לטובת הפייסבוק לא חוזרים לכתוב בפורומים מהסוג הנוכחי.

אני נזכר לעתים בימים ההם, שנראים רחוקים כמו גלגול חיים אחר
ימים שבהם למדתי כאן הרבה, שבהם משתתפים בפורום זכרו את ימי ההולדת של משתתפים אחרים, נפגשו, החליפו טיפולים ועוד ועוד. נראה לי שקצב ההתפתחות הטכנולוגית שינה הרבה דברים, וגם את זה; והקצב רק הולך ומואץ. המגמה הכללית שעוברת על הרבה אנשים היא, שהם מאבדים סבלנות לקרוא טקסטים ארוכים - הם מעדיפים לשתף תוכן ולצרוך תוכן דרך תמונות או וידאו - ובאופן כללי הרבה פחות סבלניים. בפורום בתפוז מישהו אולי יתחיל לתהות למה לא עונים לו אחרי יום, בפייסבוק הוא יתחיל לתהות אחרי דקה... זה הסיפור, בתמצית, למרות שיש לכך סיבות נוספות, מן הסתם. אבל בתמונה הכוללת, חוויית המשתמש בפייסבוק מגמדת עבור רוב האנשים את חוויית המשתמש בפלטפורמה כמו הפורום הזה. טוב? רע? זה הכל חלק משינויים. שינוי הוא אופיים של החיים, בפרט בחברות מודרניות

0 אור 0

New member
את כולם לקח הפייסבוק

אכן, מה שכתבו מעלי ...
אפילו אני בתור מנהלת פורום נזכרת רק פעם בכמה ימים שיש עדיין תפוז
כשאני רוצה לכתוב משהו או להתייעץ יש לי קבוצות עם עשרות או מאות אנשים עם אותו תחום עניין,
אחרי שעברתי חויות ממש לא נחמדות של סגירת פורומים שהשקעתי בהם המון (שמנים וצמחי מרפא וגם פורום תרופות סבתא) , ומחיקת כל החומר שהשקענו בו שנים כשתפוז החליטו לפתוח מחדש את הפורום, כנראה עם מישהו שמשלם, אז אני נשארת פה כל זמן שלא זורקים אותי
הבנתי שמנהלי הפורומים היום משלמים על הזכות, ואז כמובן שהם מפרסמים
אנחנו עדיין מהדור הישן שלא משלם ולא מפרסם :)

למעלה