שאיבות ומשאבות

talit2

New member
שאיבה - דן צדדית

שלום לכולן, אני חדשה פה בפורום. ילדתי לפני כמעט שלושה שבועות. הייתי בטוחה שאהיה מאלה שעד גיל שנה אוכל לשלוף ציץ ולהזין. אך המציאות היתה שמיד אחרי הלידה הנקתי ושם התחילו לי כאבים חדים בפטמות, שהתפתחו לפצעים וסדקים ודלקת בשד. בנתיים ביתי לא עלתה במשקל- אלא ירדה ולאחר המלצת יועצת הנקה ורופאת ילדים היינו במיון לבירורים והסתבר כי אינה מוזנת מספיק. התחלתי לשאוב וגיליתי שאכן אני מניבה מעט חלב. גם לצערי היינו צריכים להוסיף לה תמ"ל כדי להשלים את הקלוריות החסרות לה, עד שתגיע למשקל הרצוי ותהיה חזקה מספיק לינוק. אז בנתיים אני נותנת תמ"ל (שאותו היא מעכלת בקושי עם פליטות והקאות) וגם חלב שאוב שלי. אז חוץ מלהתגבר על האכזבה שלי לגבי הזנתה ולהתנחם שהיא אכן עולה במשקל כעת - עלתה לי שאלה לגבי השאיבה. אני שואבת במשאבה דו"צ של אמדה. מאד טובה. אך שד אחד, באופן סדיר מוציא הרבה פחות חלב מהשני. לא נראה שהוא מתמלא כ"כ. אני שותה בירה שחורה\ תה שומר וכו' אך התפוקה ממש מעטה וזה לאחר כשבוע שאיבה כל 3-4 שעות. מה לדעתכן לעשות? האם לשאוב יותר זמן (למרות שאחרי כ-25 דק' נדמה לי שהכמות בשניהם יורדת)? יש לכן המלצות? תודה

bar 23

New member
מזל טוב ../images/Emo13.gif

כל מה שאת מתארת אלו תאורים קלאסיים לבעיה נפוצה מאוד-תפיסה לקוייה של השד ובעקבות זאת אכילה מועטה, ירידה במשקל, הליך ייצור חלב שמשתבש וכמובן פצעים קשים בפטמות. במידה ויועצת ההנקה שהתייעצת איתה היא יועצת מוסמכת IBCLC היא אמורה לתמוך בך עד שתחזרי לשיגרת הנקה מלאה (במידה ואת מעוניינת בכך). לגבי השאיבה-הגוף שלנו לא סימטרי ובין היתר גם השדיים לא מייצרים חלב באותה הכמות-יש נשים שייצור החלב שלהם בשד אחד מגיע אפילו לחצי מהשד השני וזה בסדר. לגבי הכמות-לא ציינת כמה את שואבת אבל דעי לך כמה דברים: הראשון נוסחא לחישוב כמות החלב הנדרשת- משקל התינוק כפול 175 לחלק למס' הארוחות ביום (8-12). אין להשוות לכמות התמ"ל שאת נותנת כי אלו מרכיבים שונים מחלב אם ומחושבים אחרת. חלב האם משתנה בתקופה הראשונית בכמות אבל במשך כל זמן ההנקה מרכיביו משתנים בהתאם לגילו ולצרכיו של הילד מה שאומר שילד בגיל שנה לדוגמא יכול לאכול בארוחה 240 מ"ל תמ"ל בעוד שאם היה מדובר בחלב אם-היה מסתפק בהרבה פחות מ-200 מ"ל. הדבר השני הוא שלגוף לוקח זמן להתרגל למשאבה ולשאיבה. נכון, יש לך באמת משאבה מעולה (גם לי יש אותה כבר ילד שני ברצף) אבל עדיין-מבחינת הגוף זה לעולם לא ירגיש ויהיה אותו הדבר כמו התינוק עצמו. דבר שלישי-כמות החלב הנשאב הוא לעולם לא אינדיקציה לכמות החלב המיוצרת. כמו שציינתי בפיסקה הקודמת המשאבה, טובה ככל שתהיה, לעולם אינה יכולה לחקות בצורה מושלמת את היניקה המעולה של התינוק עצמו ולכן גם אם שאבת עד שנראה לך ששדייך מרוקנים לגמרי-תהי בטוחה שאם תחברי את התינוק הוא יצליח לינוק עוד קצת. ועכשיו מה עושים כדי להגביר כמויות? לא ניסיתי את נושא הבירה השחורה ואני לא אתפלא אם יום אחד יגלו שזה סתם מיתוס.....תה שומר לא אמור להגביר ייצור חלב אלא להקל על הגזים של התינוק וזה מעולה שאת שותה אותו זה עובר בחלב ונשים מדווחות שזה בהחלט מקל. יש כמוסות של חילבה או מוצר שנקרא "חלב רב" של רפאל אבל לדעתי השיטה הכי טובה זה לשאוב והרבה. חלב מיוצר לפי דרישה ולכן כשבתך לא ינקה כמו שצריך היא לא אותתה לגוף לייצר לה חלב ולכן הגוף הוריד כמויות-זה פשוט מעגל קסמים שכזה. מה את יכולה לעשות בינתיים? בזמן שאת שואבת כשהחלב כבר מפסיק לצאת המשיכי לשאוב "על ריק"-זה יאותת לגוף שיש צורך בעוד חלב ותוך יום-יומיים תראי שאכן יהיה שינוי לטובה בכמות הנשאבת. בנוסף לצמצם את טווחי השאיבות מכל 3-4 שעות לכל 2-3 שעות. תנסי גם לשאוב לפנות בוקר בלילה יש הורמון שגורם לגוף לייצר יותר חלב ורוב הנשים מדווחות על מלאות רצינית בבקרים. לגבי איך חוזרים להניק מלא (במידה ואת מעוניינת בכך): עליך להתחיל להחליף בקבוקי תמ"ל בהנקות (או בקבוקי חלב שאוב) אבל מכיוון שצריך קודם לפתור את בעיית הכמויות שנוצרה אז פשוט להמשיך לתת לה את מה שאת שואבת, אפילו אם מדובר בכמות קטנה מהנדרש ולהשלים לה עם תמ"ל. אם תשאבי על ריק כמו שהסברתי מקודם והכמויות יעלו-לאט לאט תגיעי למצב שלא תצטרכי להשלים לה עם תמ"ל. ככה את יכולה להמשיך עד שתפסיקילגמרי לתת לה תוספות והיא תוזן רק מהחלב שלך. לגבי החזרה להנקה ישירות מהשד: להיות שואבת בילעדית (ז"א אחת שלא מניקה כלל מהשד אלא נותנת רק בבקבוק) זה עדיף תמיד מאשר לתת תמ"ל אבל זה ממש לא קל. בנוסף, עד גיל 6 שבועות שבו ההנקה מתבססת זה עלול לגרום לתינוקת לבילבול פיטמות ז"א שהיא תעדיף את הקלות שבאכילה מבקבוק על פני המאמץ הכרוך ביניקה מהשד לכן אני אישית הייתי עושה מאמץ לחזור להניק ישירות מהשד. במידה ואת מעוניינת בכך עלייך לחזור לאותה יועצת הנקה או להיפגש עם יועצת הנקה מוסמכת שתדריך אותך איך לגרום לתינוקת לתפוס בצורה טובה את השד. זוהי טכניקה קצת יותר מורכבת ממה שנדמה ואני אישית בילד השני שלי נעזרתי ביועצת הנקה כי התינוק שלי נולד קטן והאחיזה שלו לא היתה טובה מפני שהיה חלש והוא גרם לי לפצעים קשים. ברגע שהיועצת "חיברה" אותו אלי כמו שצריך לא הרגשתי כלל כאבים של פצעים שכאמור היו שם....... בכל אופן יש לך פה מצגת של משאבות ושאיבות עם המון טיפים-תעייני בה

talit2

New member
תודה!

אכן הייתי רוצה לעבור להנקה, אך מה ששכחתי להוסיף זה שגילו לה גם לשון קשורה ולשון קצרה. אז אנחנו באמצע פרוצדורה לשחרור הנ"ל. אמרו לי שיתכן ולשונה תהיה קצרה, מה שמגביל את האחיזה שלה בפיטמה, וכנראה יגרום לזה גם בעתיד... אבל בנתיים גם יועצת ההנקה שלי (שהיא ממש טובה ואנחנו בקשר כמעט יומיומי) וגם רופאת ילדים אומרות שהיא חייבת להתחזק לפני שאנחנו חוזרות להנקה. אז אני מקוה שאחרי כל זה אוכל להחזיר אותה לשד ושנצליח יחד... כרגע, שבועיים וחצי, כמעט שלושה אחרי הלידה אני שואבת סה"כ בין 30 ל-40 מ"ל כל 3 שעות. לפעמים זה קצת יותר, לפעמים קצת פחות.אני שואבת לאורך כל היממה כך שגם לפנות בוקר, גם בלילה וגם ביום אני שואבת ומנסה לעקוב אחרי התמלאות הבקבוקים. באמת התחלתי לשאוב על ריק. שמתי לב שהשדיים מפסיקים לזלוג אחרי כ-20 דקות ואני ממשיכה עוד לפחות 10 דקות ללא טיפטופים כמעט. אני שמחה לדעת שזה בסדר שאחד מהשדיים מייצר חצי מהצד השני. זה קצת מקטין לי את התחושות הלא טובות שמלוות אותי עם זה... אסתכל על המצגת בהזדמנות פשוט אין לי Power Point אז זה יצטרך לחכות. בכל מקרה, תודה לעונות. זה מאד עוזר.

העדשים

New member
לענין הלשון הקצרה ...

ממליצה על דר' רועי פורר מירושלים. הוא משתמש בטכניקה מיוחדת של חיתוך לשחרור לשון קשורה ובמיוחד במקרים של לשון קצרה. כל הכבוד לך

princess gina2

New member
../images/Emo207.gifמשאבה של מדלה דחוף לפני רכישה

מבולבלת לחלוטין .. זהו נמאס לי !! חייבת משאבה ביררתי על מדלה יש רגיל ומתקדם ואת סימפוני וסווינג חושבת לרכוש את המתקדם אדוונס הבנתי שהוא מקביל לסווינג שזה אוטומט בשאיבה ולא ניתן לשלוט בו כמו .הרגיל. הבעיה עם המתקדם שאין לו ממיר חשמלי לעבודה באירופה או בארץ מארה"ב יש לו רק למצת באוטו ובטריות ולרגיל כן יש. האם יש את הדגם האדוונס {מתקדם}בארץ? אני פשוט רוצה להשקיע במשאבה טובה לא מרעישה שתשמר לי לאורך זמן בכל מקום. מאוד בא לי על המתקדם כי הוא מהיר יותר ויעיל יותר, האם אני טועה? הבנתי ששניהם אותו מנוע אפילו לרגיל יש יותר יתרונות. מישהי ניסתה לשאוב במתקדם עם בטריות או באוטו והחוזק היה אותו דבר?? התפוצץ לי המנוע של המיני אלקטריק החזיק 6 חודשים.. בלילה בסוף השאיבה ידעתי שבבוקר אני חייבת להשיג משאבה אחרת הלכתי לאותה חנות שרכשתי את המיני אבל לא היתה לי קבלה לאחר חיפוש במחשב שלהם לא נמצאה.. וגם אין להם שם מדלה. אמרתי בשרות לקוחות שלפחות ישלחו את זה לתיקון כי זה דחוף לבסוף הסתכל עליי הנציג ( כולי עם לחץ בחזה ) ואמר אני מחליף לך לחדש מאותו דגם. יואו לא האמנתי ..הוא לקח את המשומש והביא חדש, כמה בירכתי אותו ונסעתי הביתה כמו משוגעת לשאוב. בנתיים אני עם המיני מרעיש את האוזניים. תודה על התגובות המהירות.

בלבלתותי ../images/Emo163.gif

האם את מתכוונת למשאבה פאמפ אין סטייל אדוונס? אם כן, זו משאבה מצויינת ואת יכולה להשתמש גם באופציה האוטומטית וגם לשלוט בנפרד - לפי בחירתך. זו משאבה דו צדדית. את הסווינג אינני מכירה יותר מידי, היא משאבה חדשה דנדשה לחלוטין אבל נשמעת מבטיחה ביותר (קטנה וקומפקטית, אבל יותר חזקה ועמידה מהמיני אלקטריק וגם שקטה. מיועדת עד 3 שאיבות ביום). אם את רוכשת אותה בארה"ב, את יכולה לרכוש ישירות ממדלה גם כבל חשמלי מתאים לארץ. את צריכה לצלצל אליהם ישירות: מספר הטלפון שלהם הוא 1800TELL YOU ולתאר מה את צריכה וזה יישלח אליך הביתה. מדובר בהוצאה נוספת של 20 - 25 דולר אם אני לא טועה. אין אותם בחנויות אז צריך להזמין ממדלה ישירות.

princess gina2

New member
תודה,../images/Emo6.gifכן התקשרתי אליהם ואין מתאם

לאדוונס בארץ!!
וכן את צודקת המתאם הוא 21 דולר תוספת אבל רק לדגם הרגיל .. הבנתי אבל שPIS אדוונס היו לא מעט בעיות כי אין שליטה על חוזק השאיבה כי באופן אוטומטי הוא נחלש אחרי 2 דק' ואם עדיין אין חלב שמשפריץ צריך לכבות את המכונה ולהדליק מחדש. וברגיל אפשר לכוון את החוזק הרצוי. לא היה לי מושג בדברים האלו יש לי מיני אלקטריק וכל פעם שאבתי על הכי חזק כי זה נראה לי הכי הגיוני
סווינג -חמודה ולא מרעישה כלל אבל זה מתאים למי ששואבת פעם ב.. וגם היא משווקת כTO GO טיולים וכאלה.. כבר התבלבלתי מכל הנושא הזה קראתי כבר את כל המאמרים אם כבר אני משקיעה סכום על משאבה לפחות שתהיה אמינה מקצועית וטובה.

אם את שואלת אותי...

חבל על העוד $50 להשקיע באדוונס. קני את הפאמפ הרגילה. היא לא פחות טובה. אני מכירה היטב את שתיהן וזה לא נכון מה שאמרו לך לגבי השליטה על החוזק - את יכולה לשנות את זה בשתיהן. אבל מלבד הקטע האוטומטי הזה עם הכפתור אין לאדוונס שום יתרון על הרגיל, ובמיוחד אם אין להם מתאם אז חבל לקנות אותה. אני הייתי הולכת על הפאמפ אין סטייל הרגילה. היא משאבה מעולה ומתאימה בדיוק לצרכים של אם עובדת במשרה מלאה (או שואבת בלעדית אחרי שהאספקה שלה בוססה היטב עם משאבת בי"ח מקצועית.

debby12

New member
מנהל
אמדה היא משאבה מקצועית להנקה בשאיבה

בלבד? אני לא בטוחה. אני בטוחה שהמדלה סימפוני והמדלה לקטינה הן כאלה, וגם שאחת מהספקטרות. חכי למומחיות מחר - אבל לדעתי יכול להיות שמשאבה אחרת יכולה לעזור (הסימפוני מדהימה עם המהירות הכפולה בהתחלה שמסדרת רפלקס שחרור חלב מעולה)

bar 23

New member
ברור שהלקטינה עדיפה אבל האמדה../images/Emo45.gif

מצויינת בשביל התקופה הנוכחית בה היא כרגע נותנת חלק מהארוחות תמ"ל וחלק חלב שאוב. היא עוד לא במצב של שאיבה בלעדית המצריכה משאבה ברמה של הלקטינה וגם אם כן אני מכירה נשים ששאבו בילעדית באמדה ועשו זאת לזמן ארוך מאוד. כרגע לדעתי האמדה מספיקה והיא צריכה לעשות את הבחירה שלה בהתאם למה שהצעתי בהודעה שלי ואם תחליט לשאוב בילעדית אז בהחלט יש מקום לבקש מיועצת ההנקה מכתב ליד שרה ולקבל את הלקטינה.

talit2

New member
אגב,

איך אני מוסיפה את הסגיר החמוד הזה שכל אחת מוסיפה לעצמה בסוף כל הודעה?

אפרת_ח

New member
תלחצי על הניק שלך

זה מכניס אותך ל"עולם שלי", ואז תבחרי בשינוי העולם שלי.

../images/Emo41.gifתלוי איזו אמדה../images/Emo41.gif

אם מדובר באמדה הביתית הקטנה (משאבה לבנה) - דבי צודקת ביותר. אבל יש לאמדה גם משאבה מקצועית שלא נופלת מהמשאבות המקצועיות של מדלה - היא נקראת ELITE והיא בצבע ירקרק-טורקיז ביתחולימי יפהפה
. יש כאלו בארץ, וכמו המדלות למיניהן היא מיועדת להשכרה ולא לרכישה.

lulalo

New member
אני משוגעת?

הילדון בן חודשיים וחצי, יונק מלא. אנחנו בדיונים לעניין שאיבות כדי שאני אוכל לישון קצת (יונק כל שעתיים בלילה
) וגם כדי שנוכל לצאת בלעדיו. לאחר סשן שיחות סוער סחטתי קצת חלב לבקבוק כדי לראות אם הוא בכלל ייקח אותו. אחרי ששמעתי שהיונקים לא מוכנים לקחת בקבוק מהמיניקה כמובן שהחלטתי לתת לו אותו בעצמי. הילד בהתחלה מצץ את הבקבוק כמו מוצץ (כן, הוא לוקח מוצץ מאז שנולד) ואחרי שגילה שיוצא מזה גם חלב - שאב בהנאה בלי לשאול שאלות... ואני? אני פרצתי בבכי
איך יכול להיות שהוא לוקח בקבוק בלי לשאול שאלות, בלי להתלונן, בלי כלום... אחרי שנגמרו ה- 15 CC הוא המשיך לינוק מהשד. משוגעת? בעלי חושב שכן.

michal@gal

Active member
מנהל
זאת בעייה של עודף מידע ../images/Emo6.gif

אם לא היית שומעת שליונקים יש בעייה לקחת בקבוק, זה היה נראה לך טבעי לגמרי. כשהגדולה הייתה בת 3 חודשים הלכתי עם חברה לקניון. היה לי לא נעים להניק באמצע הקניון, אז הכנתי לה בקבוק תמ"ל והילדה חיסלה את הבקבוק. זה היה הבקבוק הראשון שקיבלה בחייה. רק אחרי שסיימה את הבקבוק, החברה סיפרה לי שיונקים עושים בעיות עם בקבוקים. הבת השנייה, כצפוי, כבר הייתה סרבנית בקבוקים.

swann

New member
גמלי היתה צביטה בלב בפעם הראשונה

והיא חיסלה 100 מ"ל בלי למצמץ.:-O (היתה בת 3.5 חודשים. היום 7 חד'). וזה אחרי שאחותה היתה סרבנית מן המניין... ממש הופתעתי. בסופו של דבר זה פועל לטובתי. אני יכולה ללכת לחדר כושר בלב שקט, לצאת עם חברות. ובכל זאת, כל פעם שהוא נותן לה בקבוק, ליבי נחמץ. בעיקר כשזה קורה דקה לפני שאני חוזרת הביתה (איך שמחתי בפעם הקודמת שחזרתי מחדר הכושר, הוא הרתיח מים כדי לחמם את הבקבוק, אבל עוד לא הוציא מהמקרר... ). שמחי בחלקך. והמשיכי לנסות לתת לו, שלא ישכח. יש תינוקות שהופכים להיות סרבנים אחרי זמן מה בו הם לא מקבלים בקבוק.

../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif רוצה לרכוש משאבה טובה../images/Emo41.gif|

היי, אני מניקה כבר שלושה חודשים (מי היה מאמין). בקרוב אחזור לעבודה ואצטרך לשאוב שם. אין לי אפשרות לעשות סקר שוק (גרה בחור ומגיעה לעיר השבוע לכמה שעות) ולכן מבקשת את עצתכן. אני מחפשת משאבה שאוכל לשאוב איתה על בסיס יומיומי, שאפשר לקחת לעבודה ושתהייה נוחה לשימוש, שקטה וחשמלית. שמעתי על המשאבות של מדלה... האם מישהי יודעת, משתמשת? אשמח לשמוע על עוד סוגים של משאבות העונות לדרישות שלי. אני מוכנה להשקיע כסף במשאבה טובה שתשאר לאורך זמן. תודה.

למעלה